پرش لینک ها

نگارش کمپین تبلیغاتی و پروپوزال های اختصاصی برای کسب و کار شما

ارزش، زمان، هزینه

یکی از سرویس های ما برای مشتریان این است که بستۀ سیاستی، هدف گذاری و عملیاتی تبلیغ، فروش و بازاریابی را برایشان به رشته تحریر درآوریم. کسب و کار شما در هر مرحله ای که باشد به چنین برنامه ای نیاز دارد و برخی صاحبان کسب و کار که به اهمیت چنین موضوعی پی برده اند، از ما می خواهند که پروپوزال ویژه و منحصر به فرد آن ها را تدوین کنیم. در این مقاله قصد داریم به شما مخاطب عزیز شرح دهیم که کالک چگونه در کنار خدمات آنلاینش، این سرویس را به انجام می رساند.

روش های مختلفی برای نگارش کمپین تبلیغاتی وجود دارد. برخی از آنها در فرمت ظاهری و برخی در اهداف یا محتوا با یکدیگر تفاوت دارند. مهم این است که دقیقا نیاز شما چیست تا جزییات را برحسب همان نیاز واقعی تامین کنید؛ زیرا گروه کالک معتقد است که همیشه علم آکادمیک به تنهایی برای محیط واقعی یک بازار خاص کافی نیست و تجربه حتما باید چاشنی آن باشد. بدین صورت، موارد در نظر گرفته شده می توانند تغییراتی بیابند. این کار هم علمی است و هم تجربی. دلیل این که از همان ابتدا چنین سرویسی توسط کالک ارائه نمی شد دقیقا همین مسئله بود. ما در ابتدا آمار و ارقام واقعی بازار را در اختیار نداشتیم. اجرای سفارش های متعدد و رسیدن به جامعۀ آماری واقعی و نه کاغذی ما را بدان مرحله رساند تا از شناختی که از بازار اصناف مختلف به دست آورده بودیم استفاده کنیم و این سرویس جدید و خاص را هم به مشتریانمان معرفی نماییم تا آن ها درصورت احساس نیاز در این زمینه نیز بتوانند به ما اعتماد کنند.

 

چه کسب و کارهایی به یک پروپوزال کمپین تبلیغاتی نیازمندند؟

هرگاه ورود شما به بازار در مقیاس کوچک نباشد و نوع کالا یا خدمتتان به گونه ای باشد که در سطح جغرافیایی وسیعی (چه فیزیکی چه مجازی) افراد را تحت تاثیر قرار دهد و پتانسیل عرضۀ آن گسترده باشد، نیاز خواهد بود که با تدوین چنین برنامه ای، در منابع خود صرفه جویی کنید و با بهره وری بسیار بیشتری امر تبلیغ خود را به انجام رسانید. هیچ گاه اقدامات بدون برنامه دقیق راه به جایی نخواهند برد و سرمایه و وقت شما را هدر خواهند داد و حتی ممکن است به دلیل فقط یک اشتباه، حتی ضد خودتان تبلیغ کنید و بدنامی جای خوش نامی را بگیرد. همچنین قادر خواهید بود مسیر حرکت خودتان را دقیق و منظم ببینید و کاملا بدانید که در فروش، تبلیغ، و بازاریابی هر روز چه قدم هایی بردارید. از سوی دیگر، نگارش چنین برنامۀ خاصی فقط یک بار انجام میگیرد و ممکن است هربار فقط کمی بازبینی شود. پس استخدام نیروی انسانی برای آن منطقی نیست و برون سپاری نگارش چنین برنامه ای نیز به خودی خود نوعی افزایش بهره وری محسوب می گردد.

تعرفه یک کمپین تبلیغاتی کارآمد

در این زمینه دو هزینه متوجه شما خواهد بود. هزینه نگارش پروپوزال و سپس در صورت موافقت مشتری اجرای کمپین. در حالت کلی و در مارکت ایران، نگارش یک پروپوزال اختصاصی واقعی نمی تواند کمتر از 1 میلیون تومان باشد. با گسترده تر شدن اهداف و ابعاد برنامه، این هزینه تا ارقام بسیار بزرگ افزایش می یابد. اجازه بدهید مثالی برای شما بزنیم. مغازه ای که خدمات نصب و تعمیر مبلمان خانگی را در یک محله ارائه می دهد نیاز به پروپوزال اختصاصی نخواهد داشت. مغازه ای در همین صنف که منابع انسانی و سخت افزاری بیشتری را داراست و قصد ورود به بازار محله ها و مناطق اطراف را دارد، پروپوزالی اختصاصی با حداقل هزینه را نیاز دارد و هر چه اهداف آن بزرگتر شود و مثلا بخواهد در چندین شهر دیگر یکه تازی کند باید صدها و گاهی هزاران پرسشنامه پر شده توسط مشتریان احتمالی اش را ببیند تا دقیقا برحسب سلیقه های بازار اقدامات طولانی مدت خود را پیش ببرد. همچنین آمار و ارقام حقوقی، مارکتینگ، برندینگ و غیره در ابعاد وسیع می توانند مورد نیاز باشند و با گسترده شدن این عملیات ها، نه تنها نیاز به سرمایه بیشتری دارید؛ بلکه نگارش پروپوزال و برنامه برای این حجم اقدامات نیز زمان و مطالعه بیشتری نیاز خواهد داشت و درنتیجه هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود. با این حال، مجموعۀ ما با هزینه های بسیار کمتر می تواند پروژه های وسیع را به انجام رساند؛ زیرا در موارد زیادی هم اکنون این آمار و ارقام در دیتابیس های ما موجود بوده و مدام در حال به روز شدن می باشند و دیگر نیازی نیست برای تک تک آن ها مجددا هزینه و زمان صرف کنیم. کالک می تواند نگارش پروپوزال اختصاصی شما را جداگانه برآورد کرده و همان ابتدا به اطلاع شما برساند و هزینه آن را در طول پروژه و درصورت رضایت شما دریافت نماید.

 

محدودیت های مکانی و زمانی

از نظر زمان مورد نیاز، در مورد مجموعۀ ما این امر میسر است که تمامی سفارشات، صرف نظر از حجم آن ها، حداقل 7 و حداکثر 21 روزه انجام پذیرند.

این سرویسِ به خصوص همچنین فقط در محدوده ایران و تمامی اصناف قابل انجام است و توانایی مشاوره و برنامه ریزی برای بازارهای خارجی را نداریم؛ زیرا اطلاعات موجود در اینترنت به تنهایی برای شناختن واقعی بازارها به هیچ وجه کافی و قابل اتکا نیست.

 

حال ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که برای داشتن یک کمپین کارآمد از کجا باید شروع کنیم. روی ما حساب کنید.

 

جلسات هماهنگی

ما در خلال نگارش پروپوزال اختصاصی شما، جهت کسب برخی اطلاعات غیرمحرمانه و به بلوغ رساندن پروژه و همچنین هماهنگی برخی جزییات با سلیقه ها و توانایی شما، جلساتی را با شما خواهیم داشت. برحسب شرایط مشتری، این جلسات می توانند حضوری و یا غیرحضوری باشند و یا اینکه فقط یک بار در ابتدای پروژه اتفاق بیفتند. مثلا در این تماس ها از شما خواهیم پرسید که چه اهدافی دارید، فروش و تبلیغات شما در گذشته تا چه حد مفید بوده اند، بیشتر مشتریان شما چه جنسیت و سنی دارند و در کدام بازه های زمانی و مکانی قابلیت فعالیت دارید.(اینفوگرافی)

همچنین “طرح بازاریابی یک صفحه ای” را در اختیارتان می گذاریم که اهمیت آن بسیار بالا بوده و متاسفانه در امور تبلیغاتی در کشورمان همواره مغفول مانده است. شرح جزییات این موضوع نیازمند مقاله ای دیگر است.

پس از نگارش پروپوزال و با شروع اجرای آن، در طول تماس ها همچنین گزارشات و آمارهای مستمری را در اختیارتان خواهیم گذاشت که تا مدت ها برایتان مفید خواهد بود و نگاهتان به بازار و مشتریانتان را دقیق تر خواهد کرد تا در تصمیم گیری ها و حتی هزینه کردتان، در صورت تمایل از آنها استفاده نمایید.

چه نکاتی را برایتان در نظر داریم

ما برای موفقیت شما میان رقبا فاکتورهای مختلفی را در مورد شما، مشتریان، تهدیدات و رقبایتان اندازه گیری می کنیم و برای نوشتن پروپوزال ها، از تحلیل علمی و اثبات شدۀ SWOT بهره می بریم. این اصطلاح اشاره ای به چهار دستۀ اصلی دارد: نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت ها، تهدیدها (اینفوگرافی)

نقاط قوت مانند: رهبری قوی، حضور خوب در دنیای دیجیتال، داشتن مزیت هایی از قبیل توانایی مالی یا خلاقیت و اختراع و حقوق انحصاری، داشتن قیمت پایین تر، کادر مجرب و ویژه، داشتن داده های استراتژیک، برخوردار بودن از کانال های ارتباطی موثر مخابراتی، داشتن شبکه توزیع موفق، دارا بودن پایگاه وسیع در ذهن مشتریان، داشتن یک برند نام آشنا و غیره

نقاط ضعف: کند بودن، نداشتن وجهۀ دیجیتالی، گرفتاری در حاشیه های رسانه ای، مشکلات حقوقی، تبدیلات ارگانی، نبود خط مشی مدیریتی، سابقۀ ضعیف مالی یا تکنولوژیک، ضعف تجهیزات، کمبود منابع مالی یا انسانی و غیره

فرصت ها: دیجیتالی شدن بیشتر از قبل، تحقق ارتباط میان شرکت های دیگر و میان­مشتری، دست نخورده بودن یک بازار، دسترسی فوق العاده، افزایش روزافزون نیاز به کالا یا خدمت شما، پوشش رسانه ای، و غیره

تهدیدها: کپی شدن توسط رقبا، وام ها، عدم هماهنگی تیمی، هک شدن یا از دست رفتن اطلاعات حیاتی یا مالکیت رسانه های برخط، تغییرات در محیط، رسوایی رسانه ای یا انتشار شایعات، تغییر سلیقه یا رفتار مشتریان و غیره

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

14 − 1 =

دیدگاه