Skip links

خانه چاپ کالک

چاپ و تبلیغات  کالک با در اختیار داشتن پیشرفته‌ترین امکانات در صنعت چاپ و همچنین ایجاد سیستم QC (کنترل کیفیت) برای کلیه مراحل اجرا این امکان را به شما می‌دهد تا با ارائه مشاوره تخصصی کارشناسان، بهترین حالت چاپ با حداکثر بازخورد و کمترین قیمت را در اختیار شما بگذارد.

از این رو با اطمینان اعلام می‌کنیم کلیه خدمات ارائه شده در این مجموعه شامل گارانتی بوده و در صورت بروز کوچک‌ترین اشتباه در پروسه طراحی و چاپ کاتالوگ وجه دریافتی باز گردانده می‌شود. جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چاپ افست و دیجیتال

در بیان کلی اُفست یک سیستم چاپ است که امروزه به طور بسیار گسترده برای چاپ انواع بروشور ، کاتالوگ ، پوستر ، کارت ویزیت فرم های عمومی و خلاصه هر چیزی که قرار است بر روی کاغذ و با تیراژ و کیفیت بالا چاپ شود مورد استفاده قرار می‌گیرد .

در چاپ اُفست از سیستم رنگی CMYK ) Cyan , Magenta , Yellow , Black ) استفاده می کنند و رنگها به صورت جدا گانه بر روی کاغذ چاپ می‌شوند . دستگاه‌های چاپ افست با توجه به مدل و قیمت آنها بین ۱ تا ۵ ستون رنگ دارند . در زیر تصویر شماتیک یک دستگاه چاپ افست با ۴ ستون رنگ نمایش داده شده که به دستگاه ۴ رنگ هم‌زمان معروف هستند .

چاپ دیجیتال نوعی چاپ برنامه ریزی شده است که برای کارهای چاپ فوری و در تعداد کم کاربرد دارد.چاپ دیجیتال چاپی است که برای خدمات فوری چاپ و تعداد کمتر از ۱۰۰۰ عدد مانند چاپ فوری کاتالوگ و چاپ سریع بروشور و چاپ دیجیتال کارت ویزیت کاربرد دارد. دستگاه چاپ دیجیتال اغلب به دو صورت چاپ دیجیتال لیزری و چاپ دیجیتال جوهر افشان هستند. قیمت چاپ دیجیتال اغلب از تعرفه چاپ افست برای چاپ فوری کاتالوگ در تیراژ پایین بیشتر است. از خدمات چاپی که با چاپ دیجیتال انجام می شوند میتوان به چاپ کاتالوگ ، چاپ بروشور ، چاپ کارت ویزیت ، چاپ استند ، چاپ تراکت اشاره کرد.

سوالات چاپی!

این دستگاه ها تنها از یک رنگ تونر  یعنی رنگ سیاه استفاده می کنند و به همین دلیل آنها را تک رنگ (مونو) می نامند. این دستگاه از انواع دستگاه کپی برای مصارف دفتری ساخته شده اند. آنها در ظرفیت های مختلف از حجم کم تا حجم بالا در دسترس افراد قرار دارند. برخی از مدل ها می توانند 100 صفحه  را در دقیقه کپی کنند. هر کسب وکاری می تواند از چنین دستگاه هایی استفاده کند.

این دستگاه قابلیت چاپ در ابعاد 30 * 45  و 35 *50  را داراست. از این دستگاه معمولا برای سفارش هایی با ابعاد کوچک و تیراژ پایین استفاده می شود. به طور مثال اکثر کارهایی مانند ست اداری، کارت ویزیت و … با این دستگاه انجام می شود.

لیتوگرافی به مجموعه فرآیندی گفته می‌شود که در طی آن صفحه‌هایی فلزی از جنس آلومینیوم به نام زینک یا پلیت ساخته می‌شود. از این صفحه‌ها در چاپخانه‌های مجهز به سیستم چاپ افست برای انجام عملیات چاپ بر روی کاغذ استفاده می‌شود. در واقع لیتوگرافی یک مرحله‌ی واسطه‌ای در چاپ افست است.

در ليتوگرافي ابتدا فايلها به چهاررنگ اصلی سازنده ي خود تقسيم مي شوند و سپس تصوير مربوط به هر رنگ با نوعي پليمر مخصوص بر روي صفحه ي فلزي چاپ مي شود . جنس سطح اين ورقه ي فلزي از موادي پوشانيده شده است كه به هيچ عنوان مركب چاپ را به خود جذب نميكند. در عوض جنس مواد پليمري كه طرح را با آن را بر روي زينك چاپ مي كنند جاذب مركب مي باشد. از همين خاصيت در چاپ استفاده مي شود. براي ساخت زينك دو روش وجود دارد روش قديمي كه امروزه هنوز هم كم و بيش مورد استفاده قرار مي گيرد از دستگاهي به نام ايميج ستر (Image Setter)استفاده مي شود. اين دستگاه هر چهار فايل تفكيك شده از فايل اصلي را با رنگ مشكي بر روي طلق شفاف پرينت مي گيرد. در حقيقت دستگاه ايميج ستر چيزي جز يك پرينتر سياه و سفيد بزرگ ليزي با قابليت پرينت بر روي طلق شفاف نيست.

البته دقت چاپ و رزولوشن پرینت در اين دستگاه فوق العاده بالاست. پس از اينكه اين طلق ها آماده شد آنها را بر روي زينك هاي خام چسبانده و با گيره هاي مخصوصي فيكس مي كنند. سطح زينك خام از ماده ي پليمري جاذب مركب پوشانده شده است و در طي فرايند ساخت زينك قسمت هاي اضافي از روي سطح آن برداشته مي شود تا فقط بخشهاي طرح باقي بماند. در حقيقت عمليات چاپ بر روي زينك برعكس حالت معمول انجام مي شود.

در روش هاي جديد تر از دستگاهي به نامPlate Setter استفاده مي شود كه بدون درست كردن فيلم مستقيماً زينك را مي سازد. يعني فايل از كامپيوتر به دستگاه ارسال مي شود و زينك آماده از دستگاه خارج مي شود. ميتوان گفت كه دستگاه پليت ستر، پرينتر زينك است. توجه داشته باشيد كه متداول است كه به ورقه ي فلزي توليد شده در حالت اول زينك و در حالت دوم پليت مي گويند.

چاپ روی انواع متریال ها:

چاپ یووی چاپی است که گستره کاری آن محدود نمیباشد. پلکسی، شیشه، سنگ، ام دی اف، فلزها، قاب موبایل، چرم، مولتی استایل، کارتون، کاغذ، پارچه، سرامیک و … سطوحی هستند که می توان ازچاپ یووی روی آنها استفاده کرد. چاپ روی همه این مواد با یک چاپگر، توانمندی بالایی در ارائه خدمات محسوب میشود.

روش کار دستگاه صحافی چسب گرم یا همان دستگاه صحافی حرارتی بدین صورت است که در عطف کار شما چسب حرارتی ای را تزریق میکند که این چسب باعث به هم پیوستن اوراق شما میشود ، در این نوع دستگاههای چسب گرم مخزنی وجود دارد که چسب داخل آنها قرار میگیرد و به عطف کار تزریق میشود.

قسمت اصلي دستگاه به نام «يونيت هات‌ملت» مي‌باشد كه شامل مخزن چسب (با ظرفيت‌هاي مختلف)، پمپ، الكتروموتور، منيفولد تقسيم مواد و سيستم كنترل مركزي (با قابليت كنترل دماي مخزن، شيلنگ‌ها و گان‌ها) مي‌باشد. «شيلنگ هات‌ملت» در طول‌هاي مختلف قابل عرضه مي‌باشد كه جهت يكسان ماندن دماي چسب در سرتاسر شيلنگ، هيتر وجود دارد.

«گان تزريق هات‌ملت» نيز با توجه به كاربرد آن در مدل‌هاي برقي/دستي و هردسته در دو نوع خطي/اسپري عرضه مي‌شود كه مدل‌هاي برقي با توجه به اَشكال مواد خروجي و نوع پاشش چسب تنوع بيشتري دارند. درقسمت انتهايي گان نيز «نازل خروجي» قرار دارد كه فرم نازل و قطر داخلي آن، تعيين كننده شكل خروجي چسب مي‌باشد.

صحافی مفتول:

صحافی مفتولی(منگنه):

در این نوع صحافی فرم‌ها در دل هم قرار گرفته و به وسیله مفتول یا منگنه به هم دوخته می‌شوند. صحافی مفتول در دو نوع ارائه می‌شوند:

صحافی منگنه تخت (مفتول تخت):

در این نوع صحافی فرم‌ها پس از تا شدن در داخل هم قرار گرفته (ترتیب) و از وسط منگنه می‌خورند. جلد در این نوع صحافی می‌تواند هم گرماژ صفحات داخلی یا گرماژ بالاتر انتخاب شود.

صحافی منگنه لوپ (مفتول لوپ):

در این نوع صحافی همانند منگنه تخت فرم‌ها پس از تا شدن در داخل هم قرار گرفته (ترتیب) و از وسط منگنه می‌خورند. انتهای این منگنه به شکل حلقه می‌باشد که علاوه بر اینکه کار را فانتزی کرده آن رابرای بایگانی داخل زونکن و کلاسور آسان می کند. جلد در این نوع صحافی می‌تواند هم گرماژ صفحات داخلی یا گرماژ بالاتر انتخاب شود

ویدئوهای چاپ

Printing Videos